O autorze
Ur. 1948. HZ SGPiS, potem własne firmy (nie, nie te budowlane!) i udzielanie się w mediach: recenzje muzyki, felietony, Non Stop, Playboy, Machina, Polskie Radio (Dwójka, Trójka), internetowe Radio Baobab.

Być Czechem, Grekiem, Anglikiem i Polakiem - jednocześnie!

Teraz bywam czasem w radiowej Trójce, często na suwalszczyznie (tam inny klimat, przyroda, pieski, perkusja).

Wielka Orkiestra w polskim piekle

Pan Semka w Trójce, zagadnięty o powody dla których działalność Fundacji Jerzego Owsiaka podzieliła społeczeństwo wygłosił opinię, że – mianowicie – są powody! Jako przedstawiciel opcji która ma Owsiakowi za złe, stwierdził:

- po pierwsze, że redaktor prowadzący tę rozmowę “nie zauważa działalności Caritasu”
- po drugie, że Jerzy Owsiak wkroczył w sferę polityki bo w którejś wypowiedzi zapowiadał, że będzie ostro bronić Lecha Wałęsę przed zniesławiającymi atakami oraz wyraził się niepochlebnie o działalności Antoniego Macierewicza. Wobec tego “nie ma się co dziwić, że Jerzy Owsiak może być nielubiany”

Myślałem, że się chyba rano nie dobudziłem, bo prawicowy komentator w tak rozczulająco prosty sposób wykładający reguły czarnego PR stosowanego przez prawicę – to jednak niespodzianka.

Punkt o Caritasie bez związku, bo rozmowa miała dotyczyć powodów niechęci środowisk opozycyjnych do akcji Wielkiej Orkiestry. Wszyscy dostrzegamy, zauważamuy i szanujemy akcje Caritasu, tym bardziej dziwić może niechęć do innej akcji mobilizującej tysiące wolontariuszy w szczytnym celu.

Natomiast punkt drugi, to cios w szczękę. Piękny eufemizm – nielubiany”. Nie lubi Macierewicza, popiera Wałęsę to niech się nie dziwi, że będziemy występować przeciwko temu co robi. Nie ważne, że robi coś niesamowitego, jednoczy ludzi w dobrej sprawie, budzi aktywność i efektywnie, od lat, skutecznie pomaga ratować ludzkie życie i zdrowie. Ważne, że woli Wałęsę od Macierewicza więc można mu zarzucić np. kradzież. Więc zwalczać go, zniszczyć gada, bo nie nasz on ci jest tylko wraży!


Ohyda. Cyniczna, wredna ohyda. Polskie piekło.
Trwa ładowanie komentarzy...